News

Anděl 2009

27.04.2009 23:32

Ohlédnutí za proběhlou akci Anděl 2009

Dne 7. března proběhl ve smíchovském sboru CASD první ročník mládežnické akce Anděl 09. Za přítomnosti zhruba 200 mládežníků z celé československé unie se účastníci zamýšleli nad myšlenkami sobotní školy vycházejícími z tématu „modlitebního týdne“ mládeže 2009. Součástí dopoledne bylo nejen prezentování sobotní školy od jednotlivých mládežníků, ale zejména kázání vedoucího  oddělení mládeže Českého sdružení Vaška Vondráška. Dopoledne, stejně jako celý den, provázela svým hudebním doprovodem chválící skupina Železobeton.

Odpolední část byla rozdělena do několika bloků, které se snažily najít odpověď na hlavní téma celé akce, tedy - Jak správně věřit? V tom jim měly pomoci zejména rozhovory s Jiřím Benešem, Dagmar Kvintusovou, Radkem Veselým, Matějem Loudou a Tomášem Polívkou, jež poukázaly na různé druhy víry, které se více či méně promítají v každém z nás. Hlavní myšlenkou odpoledního programu však zůstalo zamyšlení vedoucího evangelizace Českého sdružení Vítka Vursta. I díky jeho slovu se mládežníci shodli na tom, že mnohem důležitější, než najít nejlepší způsob víry, je důležité věřit upřímně a hlavně Bohu.

Večer se nesl v rytmu chval skupiny FLOW. Koncert, který byl proložen několika vstupy hlavních speakrů letošního ročníku, byl ukázkou moderních chval v pop-rockovém kabátě. Po hudebně obohacujícím zážitku se již menší část mládežníků přesunula do historického centra Prahy, kde byla nachystána netradiční procházka.

První ročník mládežnické akce Anděl 09 se jednoznačně povedl. Zahájil modlitební týden mládeže, poradil, jak si lze najít cestu k Hospodinu, inspiroval v duchovní rovině a v neposlední řadě dal možnost každému zúčastněnému objevit toho svého anděla.

Více na www.akceandel.cz

Za smíchovskou mládež Martin Žalud

>>

Program - Návsi

07.04.2009 22:46

Dne 4. 4. 2009 jsme měli možnost vystoupit s programem ve sborečku v malé vesničce se jménem Návsí. Tak jako obvykle (když míváme programy) jsme i do tohoto sboru dorazili již ráno. Hezky nás přivítali, našli jsme si volná místa a po chvíli se začínalo. Po dopolední pobožnosti nás zaskočilo, že měli pro naše hladové žaludky připraveno pohoštění – nikoho jsme s tím, že přijedeme již ráno, neinformovali. I tak nám ale prostřeli členové sboru bohatý stůl, za který jsme jim jistě všichni vděčni. Jelikož program začínal až v pět hodin odpoledne, domluvili jsme si s místní mládeží vycházku na druhou hodinu. Ve tři hodiny jsme začali s přípravou a soustředěním se na program. Chvíli před programem jsme se my vystupující sešli a udělali si krátkou modlitební chvilku. A pak jsme již mohli nastoupit a realizovat důvod naší návštěvy.
  Vy, kteří jste byli účastníky programu, víte, že nese název ‘Nový začátek‘. Pojednává o tom, že náš Pán a Spasitel se pro nás již brzy vrátí. Na konci tohoto programu je pobídka pro posluchače, aby si dali své vztahy k Pánu Bohu do pořádku. I já jsem si znovu uvědomil, jak je čas opravdu krátký a jak je nutné, abychom se všichni připravili na setkání s Králem vesmíru.
  Náplň programu je opravdu krásná, ale kdyby nebylo dvou okolností, nebylo by to ono. Děkujeme Robošovi a Erikovi za to, že náš program ozvučili a obsloužili techniku, protože ta byla potřebná během (ozvučení mluvených slov) a zvlášť na konci vystoupení (prezentace). Ale největší dík patří našemu Nebeskému Otci, protože bez jeho požehnání by pozdní sobotní odpoledne vyznělo jen jako hezký kulturní zážitek.

 

Kulášek:)

>>

Karolína 09

04.04.2009 23:39

Tak jako každý rok ani tento nebyl výjimkou a my jsme vyrazili na Karolínu. Tentokrát měla název „Seznamte se, JÁ HOSPODIN“. Oproti minulému pobytu nás tam bylo o trošičku více, ale to vůbec nevadilo, protože jsme si to pořádně užili;-)!  Jelo se vlakem (jako vždy). Vyjížděli jsme z Českého Těšína ve složení sedmi lidí: Nikol, Vlaďka, Ester H., Ester G., Dan, Viťa a já (Benji). Po pár přestupech a šestihodinové trase jsme dorazili až do Červeného Kostelce, kde na nás už čekala Jana a Jeňa s auty. O něco později dorazil poslední zbytek, který jel autem: Katka, Aleš a Robin a také Jana a Dan Maďovi.

Když jsme přijeli, chata byla prázdná, ale asi po půl hodině se začali sjíždět lidé z okolních sborů. Kolem osmé hodiny večer oficiálně začal program zpovědí Vaška Vondráška, takže jsme se mohli o našem hostu dozvídat mnoho zajímavých věcí. Na závěr nám povyprávěl pár zkušeností, něco málo jsme pozpívali a následovala večeře. Po večeři jsme měli chvíli volno na povídání a poznávání se.

V sobotku jsme měli snídani v 8, i když polovina lidí ještě spala a přišla třeba až na 9 (přecenili své schopnosti:D). Hlavní program začínal v 10 hodin, a to zpíváním. V 11 bylo kázání (v podobě příběhu). Po kázání, z kterého jsme si určitě každý něco vzali, přišel na řadu oběd a volná hodinka. Ve 14 hodin se konala procházka do okolí, byla fajn (nebyl jsem na ní:), ale věřím, že byla). Ve 3 hodiny odpoledne byl začátek skupinek, kdy každá skupinka rozebírala jeden den z přednášek modlitebního týdne mládeže. Po skupinkách následovalo shrnutí a pak ukončení soboty. Zase to moc rychle uteklo a byl večer a to, co k večeru patří... večeře. Pak byla volná zábava, ale byly nachystané i nějaké hry. Hrálo se dlouho do noci. Ti, které hry moc nezaujaly, se mohli zúčastnit live fotbalu nebo jiných aktivit.

V neděli byl každý unaven, protože mnozí nespali nebo spali jen pár hodin. Ale i tak to bylo super. Dopoledne jsme ještě zahráli pár her a ani jsme se nenadáli a museli se balit. Pak jsme se ještě rychle rozloučili a spěchali na vlak, který nás měl dovézt domů.

Velmi jsme za ten prožitý víkend vděčni Pánu Bohu, že se o nás staral a že se nám po cestě nic nestalo a mohli jsme si odtamtud odvést i něco v duchovní podobě.

Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

(původní článek: Vojkovický informátor)

 Benji

>>

Napiš něco!

16.02.2009 22:59

Dneska byla uveřejněna adresa, kde se může opravdu každý stát na chvilku administrátorem mladez.webnode.cz ... ne že by to bylo něco vyjimečného, ale určitě to potěší, když něco napíšete a ostatní si to přečtou, ne? ;-)

 

Dále, když se podívate do zajimavosti, můžete použít 2 užitečné ONLINE programy. A to ICQ a Pixlr což není nic jiného než klasicný Photoshop (jde nastavit i čeština).

A teď návod: Pomocí Pixlr vytvoř nějaký pěkný obrázek, ten vlož na mladez.zaridi.to , k tomu obrázku napiš něco zajimavého! A když to tak uděláš, připojíš se na ICQ a napíšeš nám, že si vytvořil např. zajímavost! A za chvilku bude na stránkách! Jak jednoduché! A napsat může uplně každý, kdo chce, ten ať se k příspěvku podepíše a kdo nechce ať se nepodepisuje. Tak schválně... kdo bude nejproduktivnější moderátor? ;-)

>>

Program mládeže - Nový začátek

11.01.2009 17:21

Nový začátek, tak se jmenuje program mládeže z Vojkovic, který poprvé zazněl odpoledne 10.1.2009 v modlitebně ve Vojkovicích.

Už jste měli někdy touhu uskutečnit program, který by udělal radost nejen vám, ale taky oslovil i mnohé lidi a dal jim naději, jak ve svém životě jít dál?

Dám vám radu, jak si takový program upéct… Pozorně čtěte obsah, jinak všechno úsilí vynecháním byť jen jediné přísady bude marné… Všechno se totiž navzájem doplňuje…
Nevěříte? Věřte!!!

Ingredience:
Úplně na začátku se musí vytvořit nápad, který vznikne v hlavě člověka, který má chuť něco uskutečnit. Ale ještě nemá vyhráno, pokud nemá k realizaci svého plánu další účastníky…Jinak to stále zůstává snem…  

• 1ks organizátor (ostatně organizátorů může být více, pokud se dokážou dohodnout )
• hrst chuti něco vymyslet (od myšlenky to vlastně všechno začíná, jen ji zrealizovat)
• (x) nápadů podle vlastního uvážení (správný organizátor má už představivost)
• 10-20ks mládežníků (podle vlastní potřeby můžeme promíchat různé druhy-chlapci,dívky , musí být samozřejmě svědomití a na zkoušky před vystoupením docházet, musí všichni držet spolu a nezklamat se!!! )
• 1 velké srdce organizátora (bez srdce je všechno marné, jelikož jestli to nebude obsahovat cit a lásku, tak to nebude mít žádný účinek, musíme se vždy řídit srdcem u výběru písniček i mluveného slova, a u toho si taky uvědomit, jak by to zapůsobilo na mě samotného)
• 10-20ks velkých srdcí mládežníků (jejich projev musí být absolutně proveden srdcem, musí zpívat a přednášet s láskou. Koho by bavilo koukat se na unavené až nafoukané tváře, kterým jde akorát o úspěch?! A tím se dostáváme k dalšímu bodu…
• 1 hrnek úsměvu ( to mluví samo o sobě, musíme být příjemní, takže žádné ksichtění a řehtání na celé kolo)
• (x) Modliteb (tahle přísada není omezená, protože podle dnešních nejlepších vědeckých výzkumů bylo dokázáno, že modliteb není nikdy dost, takže se nemusíte bát to tímhle více okořenit, nikdy to nepřeženete!!!)

Teď nám už jen schází:
• 1 místo k nácviku (místo k secvičení programu je nezbytné)
• 1 místo k uskutečnění (nezbytné k realizaci přednesu)
• (x) posluchačů (můžeme pozvat přátelé, rodiny, známé…můžeme udělat pozvánky, avšak osobní pozvání je lepší )
• 1 pytel odvahy přednášet ( jak je všem známo, nervozita stoupááááá)

Podle chuti se můžeme všichni přednášející sladit barvami, abychom k sobě ladili, má to lepší efekt

Před programem je nutné k zaručenému úspěchu, aby se všichni mládežníci ztišili v jedné ničím nerušené místnosti a prostřednictvím modlitby vše vložili do rukou Pána Boha, Všemocného Nebeského Krále a hlavně Přítele, aby si to celé vedl,.. a byl sám osobně přítomen! Ostatně je to přece k Jeho chvále.  
Takže jen tak pro informaci, nezapomeňte, že jde hlavně o to oslavit Pána Boha a představit ho i neobráceným srdcím!!!


Tak to by bylo vše k ingrediencím, jen nezapomeňte dodržovat postup, jinak vám zůstanou oči pro pláč.
A když si s tím nebudete vědět rady, tak nezapomeňte, že žádný problém není tak maličký, aby si ho Pán Bůh nevšiml, a naopak žádný problém není tak velký, aby ho Pán Bůh nedokázal vyřešit!!!!!!!!

A teď zpátky k našemu vystoupení ve Vojkovicích. Jsem také jedna s mládežníků, a pro mne to byl moc krásný zážitek.Sice mne sužovaly obavy, jak to všechno vlastně dopadne, ale nakonec jsem byla mile překvapena.  
Tak jestli se Vám také líbil, tak jsme moc rádi, a jestli jste neměli ještě možnost ho vidět, tak se budeme těšit, až se přijedete na nás podívat při další příležitosti.
Chtěla bych ještě poděkovat naši organizátorce Darle, která všechno vymyslela a taky velký dík našemu skvělému klavíristovi a zpěvákovi Vigoshovi, kytaristovi Dyni, který je nás Boss a učitel zpěvu, holkám Monczi, Wladusz za druhý hlas,dále...Dyni, Suzan, Edith, Maximu velký dík za kvartet, a ještě mládežníkům za přednes mluveného slova-Darla,Gian,Edith,Kuláš,Katty,Max,Suzan,Pishkot,Nikusz. Málem jsem zapomněla zmínit zpěv ve kterém účinkovali Romanius, Esther a další, kteří jsou již zmínění v článku. Velký dík všem, bylo mi ctí s vámi spolupracovat , ale největší dík našemu Tvůrci a Spasiteli Ježíši Kristu!!!

Nikuszka

>>
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

Oficiální stránky Vojkovické mládeže © 2015 Všechna práva vyhrazena.